Valvoline Płyny Chłodzące I Przeciw zamarzaniu

płyn chłodzący Valvoline przeciw zamarzaniu hd extended life i g11

Wybór odpowiedniego płynu chłodzącego ma zasadnicze znaczenie dla ochrony silnika, a pełna gama wysokiej jakości płynów chłodzących Valvoline pomaga utrzymać elementy układu w jak najlepszym stanie.

Płyn chłodzący to nośnik ciepła, który chroni silniki przed przegrzaniem poprzez usuwanie nadmiaru ciepła z silników spalinowych, jednocześnie chroniąc części silnika przed korozją.

Płyny chłodzące można znaleźć w postaci koncentratu chłodziwa, który należy zmieszać z wodą lub jako wstępnie rozcieńczony płyn chłodzący, który jest gotową mieszanką składającą się z 50% chłodziwa i 50% wody demineralizowanej. Druga propozycja jest wysoce zalecane, jeśli chcesz uniknąć typowych błędów, takich jak:

  • Używanie twardej wody o dużej zawartości minerałów, która może uszkodzić układ chłodzenia,
  • Dodanie zbyt dużej ilości wody, co zwiększa ryzyko korozji rdzy,
  • Dodanie zbyt dużej ilości chłodziwa, które utrudnia wymianę ciepła.

Większość producentów pojazdów ma określone specyfikacje płynu chłodzącego i zaleca różne technologie płynu chłodzącego. Ponadto unikalne specyfikacje płynu chłodzącego pojazdu opierają się na żywotności, ochronie antykorozyjnej i kompatybilności chemicznej i zwykle można je znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu.

Oprócz spełnienia tych zatwierdzonych technologii, płyny chłodzące Valvoline oferują dodatkowe korzyści zapewniające wysoką ochronę i wydajność nawet w ekstremalnych temperaturach i warunkach.

Płyny chłodzące i przeciw zamarzaniu Valvoline odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu równowagi cieplnej silnika i zapobieganiu korozji elementów silnika. Asortyment płynów chłodzących Valvoline obejmuje różne formuły płynu chłodzącego silnik samochodowy, płyn motocyklowy, płyn do łodzi, płyn chłodzący i zastosowanie do ciężkich warunków oraz uniwersalny płyn chłodzący silników. Wszystkie formuły płynu chłodzącego mają na celu ochronę nowoczesnych silników i ich komponentów oraz przyczyniają się do optymalnej wydajności Twojej maszyny.

Wybierz odpowiednią kategorię filtrów do pojazdów lub łodzi, aby znaleźć najlepszą formułę płynu chłodzącego przeciw zamarzaniu dla wyjątkowych potrzeb Twojego silnika.