ORYGINALNY OLEJ SILNIKOWY

Produkty Valvoline™ wspomagają pracę silników już od 150 lat. Nie tylko produkujemy oleje silnikowe najdłużej na świecie, ale także udoskonalamy je dłużej niż ktokolwiek na świecie. Niezależnie od tego, czym jeździsz, możesz zaufać osiągom swojego silnika dzięki oryginalnym produktom. Na świecie są ci, którzy z czasem zmieniają się i ci, którzy są przyczyną zmian.

ZAUFANIE NA CAŁYM ŚWIECIE

MaxLife

ZAPYTAJ O MAXLIFE
Product bottle

Synpower

ZAPYTAJ O SYNPOWER
Product bottle

Hybrid

ZAPYTAJ O HYBRID
Product bottle

NASZA HISTORIA

ZAWSZE ORYGINALNE

Firma Valvoline produkuje oleje silnikowe od 1866 r. Nie tylko produkujemy oleje silnikowe najdłużej na świecie, ale także udoskonalamy je dłużej niż ktokolwiek na świecie.

Timeline graph Timeline graph
1866

Dr John Ellis odkrył właściwości smarne ropy naftowej i założył przedsiębiorstwo, które później stało się firmą Valvoline.

1954

Valvoline wprowadza na rynek swój pierwszy olej silnikowy do całorocznego użytku, eliminując tym samym konieczność wymiany oleju wraz ze zmianą pór roku.

1965

Amerykańskie zamiłowanie do prędkości i samochodów o wysokich osiągów stanowi inspirację dla firmy Valvoline do opracowania oleju z myślą o pojazdach wyścigowych, nazwanego VR1.

1996

Valvoline rozpoczyna sprzedaż produktu DuraBlend, to pierwsza syntetyczna mieszanina olejów silnikowych, która wytrzymuje warunki pracy w coraz bardziej nagrzewających się silnikach.

2000

Valvoline wprowadza na rynek MaxLife, pierwszy olej opracowany do samochodów o wysokim przebiegu. To reakcja na coraz większą liczbę starzejących się pojazdów. Olej pomaga w przywróceniu mocy w pojazdach o przebiegu powyżej 120 000 km.

2015

Valvoline rozpoczyna sprzedaż w pełni syntetycznych olejów z technologią MaxLife do pojazdów o wysokim przebiegu: maksymalna ochrona.

2017

Firma Valvoline wdraża butlę ułatwiającą nalewanie Easy Pour o pojemności 4,73 l.

Historic Valvoline
Historic Valvoline
Historic Valvoline