Firma Valvoline Inc., światowy lider wśród producentów środków smarnych klasy premium oraz dostawców usług serwisowych samochodów, oraz Sevilla FC, profesjonalny hiszpański klub piłkarski, ogłosiły 8 czerwca nawiązanie długofalowej współpracy, w ramach której jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych marek w branży samochodowych środków eksploatacyjnych stanie się partnerem jednego z najdynamiczniej rozwijających się klubów na światowej scenie piłkarskiej.

Firma Valvoline podpisała z klubem Sevilla FC wieloletnią umowę partnerską o zasięgu globalnym, w ramach której logo Valvoline pojawi się na rękawach koszulek pierwszego zespołu mężczyzn. Logo zostanie zaprezentowane w czwartek 11 czerwca podczas Gran Derbi – meczu Sevilla FC – Real Betis, będącego pierwszym spotkaniem po wznowieniu rozgrywek La Liga.

„Jesteśmy dumni, że Valvoline będzie naszym sponsorem przez najbliższe trzy sezony, zwłaszcza w tak trudnym okresie dla świata i dla branży” – powiedział prezes klubu Sevilla FC, José Castro. „Nie ma tu żadnej magicznej formuły, ale po prostu uwielbiamy współpracować z firmami, które mają w sobie zwycięskiego ducha, tak jak my. Firma Valvoline doceniła sposób, w jaki poświęcamy nasze życie piłce oraz naszą pasję i historię – to dla nas bardzo ważne i motywujące do osiągania kolejnych kamieni milowych w celu wzmocnienia tej wyjątkowej współpracy”.

„Valvoline może poszczycić się bogatą historią: byliśmy między innymi pierwszą chronioną znakiem towarowym marką oleju silnikowego w Stanach Zjednoczonych” – powiedział starszy wiceprezes ds. międzynarodowych Valvoline, Jamal Muashsher. „Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z innym pionierem w swojej dziedzinie – klubem Sevilla FC. To współpraca dwóch marek, które łączy dynamiczny duch oraz pasja do zwyciężania”.

Obie marki mają bogate tradycje jako innowatorzy w swoich dziedzinach. Firma Valvoline, założona w 1866 r., ma za sobą ponad 150 lat historii, podczas których była liderem w dziedzinie technologii olejów silnikowych – od wprowadzenia pierwszego na świecie oleju wyścigowego po opracowanie pierwszego oleju do silników o wysokim przebiegu. Klub Sevilla FC z kolei skończył właśnie 130. rok swojej pełnej zwycięstw historii.

O klubie Sevilla FC

Sevilla FC to hiszpański klub piłkarski grający w Primera División, rozgrywający domowe mecze na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Założony w 1890 r. klub ma na koncie jeden tytuł mistrzowski ligi hiszpańskiej, pięć Pucharów Hiszpanii, pięć Pucharów UEFA (z czego trzy w ramach Ligi Europy UEFA), jeden Superpuchar Hiszpanii oraz jeden Superpuchar Europy. W latach 2006 i 2007 klub Sevilla FC został wybrany najlepszym zespołem świata przez IFFHS (Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu).

O firmie Valvoline™

Valvoline Inc. (NYSE: VVV) to wiodący światowy dystrybutor i dostawca środków smarnych klasy premium oraz usług serwisowych samochodów, sprzedający swoje produkty w ponad 140 krajach. Firma została założona w 1866 r. i ma za sobą ponad 150 lat historii, na przestrzeni których wypracowała wysoką rozpoznawalność marki w dziedzinach zarówno produktów, jak i usług. Valvoline to nr 3 według wolumenu sprzedaży na rynku olejów silnikowych do samochodów osobowych wśród klientów samodzielnie zmieniających olej. Firma prowadzi i franczyzuje ok. 1400 stacji szybkiej obsługi pojazdów. Pod względem liczby warsztatów jest ona drugą największą siecią w Stanach Zjednoczonych (pod marką Valvoline Instant Oil ChangeSM) oraz trzecią największą siecią w Kanadzie (pod marką Valvoline Great Canadian Oil Change). Valvoline oferuje również środki smarne i inne środki eksploatacyjne do samochodów, w tym olej silnikowy Valvoline High Mileage z technologią MaxLife do silników o przebiegu powyżej 120 000 km, olej silnikowy Valvoline Advanced Full Synthetic, olej silnikowy do dużych obciążeń Valvoline Premium Blue™, płyn do automatycznych skrzyń biegów Valvoline Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid oraz płyn do chłodnic Zerex™. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.valvoline.com